Davud’un İnsanları – 3. Sayı

Türkdilkurumunca yapılan şiir ve öykü tanımlarına uymuyoruz. Ne hece ölçüsüyle yazmak ne de bir olay anlatmak derdindeyiz. İnsanlar ve çocuklar ölüyorken bir yerlerde, sus m’ya çalışıyoruz yalnızca, kalemimiz konuşuyor. Edebiyat parçalıyoruz, atom yerine. Bir de dergilere inanıyoruz. Sesimiz davudî çıksın istiyoruz. Çünkü biz Davud’un İnsanları’yız.

Murat Özel, Muhammet Özmen, Ali Berkay, Nergihan Yeşilyurt, Özge Kaya, Yunus Emre Kaya ve Ahmet Sezikli tanımlarla sınırlanmayan şiirleriyle 3. sayımızda.
Bu sayımızın tek öyküsü Murat Şahin’den; “Bir Evliliğin Kurtarıcısı Olarak Betmen”i konu almış.
Gökçe Özder bu sayının Keçiyolu’nda Virginia Woolf’u ağırlıyor, edebiyatın ana caddelerinde kaybolanları keçiyollarına davet ediyor.
Ali Berkay Divan edebiyatından yola çıktığı yazısında şiirin aklını ve varlığını sorguluyor.
Alperen Mercan ise ilk öykü kitabı İz Yayıncılık’tan yakın zamanda çıkan Osman Cihangir üzerine kısa bir değini kaleme alıyor. Öyle değil mi Hattori-san?
Tsundoku’da Turgay Bakırtaş Stephen King’den Kâtip Çelebi’ye uzanan bir çeşitlilikle kalıpların dışında kitap önerileri sunmaya devam ediyor.
Son olarak Elif Nihan Akbaş, Morris Weitz’in “Teorinin Estetikteki Rolü” başlıklı makalesinin çevirisine devam ediyor. Çevirinin başını arayanlar Davud’un İnsanları 2’ye buyursun: http://issuu.com/davuduninsanlari/docs/davunduninsanlariaralik/1

Her sayı olduğu gibi bu sayımızı da Ayşe Şeyma Bilgen tasarladı.

Davud’un İnsanları 3 için:

Drive: https://drive.google.com/open?id=0Bzn9CPl2FL_bVjdkaG0wUVhnRG8

Yandex: https://yadi.sk/i/nKjQcqmlofvYC

Issuu: http://issuu.com/davuduninsanlari/docs/davudinsanlari3-subat/1?e=19324138/33390643

Fakirane

Fakirane

Fakirane... Herkes için değil, meraklısına
Fakirane

Latest posts by Fakirane (see all)

About author

Fakirane

Fakirane... Herkes için değil, meraklısına

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Arşiv