Hayal Bilgisi – 20. Sayı

Hayal Bilgisi – 20. Sayı

Hayal Bilgisi, bu bahar şiir açıyor!

“Belki kötülükleri tamamen bitiremeyiz ama iyilikleri çoğaltabiliriz.”

Hayal Bilgisi, 20. sayısında, Sezai Karakoç’un yolumuzu aydınlatan yukarıdaki sözünü merkeze alarak okuru karşılıyor.

Hayatlarını “iyilik” üzerine inşa ediyoruz dergi ekibi Sezai Karakoç’un Ahmet Uzun tarafından çizilen portresini kapağına taşıyor.

20. sayısı ile tüm Türkiye’deki 200 halk kütüphanesinde okurla buluşacak olan Hayal Bilgisi, görme engelli edebiyat severler için QR kod uygulaması ile sesli dergi olarak çıkıyor.

30 şairden 30 şiirin yer aldığı bu sayı, bir nevi şiir bahçesi sunuyor okura.

Her sayısında okur ve yazarlarına iyilik önerileri sunan Hayal Bilgisi, bu sayıda oldukça önemli bir iyilik projesi ile karşımıza çıkıyor. En büyük hayali “kendisine ait bir kütüphane” olan çok başarılı yetim bir kız öğrenci için okur ve yazarlarının desteğiyle 100 kitabı olan bir kitaplık hazırlıyor.

Yeni sayıda, Kitap Esirgeme Kurumu’ndaki bir kitabın başından geçenleri anlatan öyküsüyle ve “kötülerin kalbi nefret edecek çalışmaktan” diye başlayan şiiriyle bir 5. sınıf öğrencisinin edebiyat yeteneğini keşfediyoruz.

Ahmet Kurbani Özdaş’ın kaleme aldığı “Mısır’dan Erciş’e Mehmet Akif’ten Mektuplar” dergide dikkat çeken yazılardan biri.

Son dönemlerde, Kösem Sultan ve Piri Reis hakkında iki kitaba imza atan Hollanda’da yaşayan Şeyda Koç ile yapılan söyleşi de dergide yer alıyor.

“Mevzubahis” sayfalarında her sayıda sosyal medya takipçilerine çeşitli sorular sorup cevaplarını yayınlayan Hayal Bilgisi, bu sayıda “İyilikleri nasıl çoğaltabiliriz?” sorusuna verilen önemli cevapları yayınlıyor.

Dergi editörlerinin hazırladığı Sezai Karakoç ile ilgili pek çok inceleme ve derlemeye Hayal Bilgisi’nin 20. sayısında ulaşabilirsiniz.

20. SAYIDA YER ALAN YAZARLAR

Ahmet Uğur Solak, Abdulkadir Üstündağ, Cihat Şit, Sema Yıldırım, Kevser Evsen, Mustafa Uçurum, Cihat Albayrak, Nur Aydoğdu, Ercan Ata, Meltem Dağcı, Fatma Erkul, Beyza Hilal Nur Dindar, Emine Yıldız, Özgün Ergin, Yusuf Yılmaz, Ayşe Ünsal, Ahmet Kurbani Özdaş, Şeyda Koç, Erdal Şahin, Zeki Altın, Aycan Solak, Arif Onur Solak, Abdurrahman Adıyan, Mücahit Akıncı, Tunay Özer, Yusuf Gökbakan, Tuğba Celikkaya, Devrim Horlu, Şakir Kurtulmuş, Adige Batur, Arzu Şimşek, Faruk Yiğit Araz, Mervan Söylemez, Mustafa Işık, Mimar Sinan Elter, Ali Osman Okumuş, Mehmet Türkmen, Atillahan Erdağ, Gülşen Çağan, Süleyman Bozkurt, Naciye Özkan, Aydın Uzkan, Bayram Zıvalı, Gürhan Bıyıklı, İsmail Sözüdönmez, Murat Toluk, Ayşe Arıkan, Lütfi Demir, Esra Pak, Seçil Oğuz, Fuat Uçar, Burcu Sancak Çalışkan, Muammer Gül, Muhammed Emin Metin, Şener Öktem, Samet Zenginoğlu

İletişim:

ayse-cihat@hotmail.com

http://www.hayalbilgisi.com

05056351554

Fakirane

Fakirane

Fakirane... Herkes için değil, meraklısına
Fakirane

Latest posts by Fakirane (see all)

About author

Fakirane

Fakirane... Herkes için değil, meraklısına

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Arşiv