HAYAL BİLGİSİ EDEBİYAT DERGİSİ | SAYI 11

HAYAL BİLGİSİ EDEBİYAT DERGİSİ | SAYI 11

Kıymetli okur,Hayal Bilgisi bir mevsim sonra yeniden ellerinde. İçeriği, hazırlama süreci, edindiğimiz dostluklar bir yana, yalnızca devam edebildiği için bile mutluyuz. Çünkü edebiyat dergileri popüler edebiyatın dışındalar, hala. Karşılık beklemeden yapılan büyük iyilikler edebiyat dergileri. Yazarlarıyla da editörleriyle de birer iyilik projesi her bir edebiyat dergisi.Zor zamanlardayız. Darbe dönemlerini hatırlatan olaylar yaşanıyor Türkiye’de. Hayretle izliyoruz olanları. Edebiyatçı siyaset yapmasın deniyor. Seçme ve seçilme hakkı olan herkes siyaset yapmalı, siyasetten anlamalı. Siyasetten anlamayan kalabalıklar yüzünden bu ülkede konuşarak çözemiyoruz sorunları.Komşumuz Suriye’de kış günü çocuklar donarak hayatını kaybediyor. Bombalar atılıyor. Rakamlar onlarca diyor; ama her ölenle her gün bütün insanlık ölüyor. Mısır’da darbe kendisini unutturuyor.Kitap satın alan ama okumayan insanların sayısı hızla artıyor. Birilerine para vererek kendi adına kitap yazdıran, hayalet yazarlar sayesinde meşhur olan entelektüellerimizin sayısı da öyle.

Gündemi çok hızlı değişiyor artık dünyanın. O kadar fazla içerik sunuluyor ki her birimizin hayatına; düşünmeye, seçmeye, çözmeye, hareket etmeye vaktimiz kalmıyor. Kapitalizm, bir medya devrimi gerçekleştirdi ve beynimizin olabildiğinde fazla tüketmesi için çabalıyor sistem. Beynimizin tükettiklerini seçemiyoruz.

Kapısı herkese açık bir dergi Hayal Bilgisi. Ve bir iyilik projesi, ilk gününden beri. Her türlü konuda fikir ve önerilerinizi, eleştirilerinizi, yorumlarınızı bizimle paylaşın. İlerleyen sayfalarda, mutlaka size hitap eden bir yazı ve yazarla tanışacaksınız. İyi okumalar…

Ayşe & Cihat

1. NOT: Dergi matbaada. Ocak ayının ilk haftası içerisinde dağıtım yapabilmeyi ümit ediyoruz.

2. NOT: Her türlü önerinizi, işbirliği teklifinizi, eleştirinizi, fikrinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyoruz.

3. NOT: 11. sayıyı isteyen dostlarımız bize mesajla adreslerini gönderebilirler.

4. NOT: Hayal Bilgisi’ni tanıtmak adına, bu metni ve kapak görselini dilediğinizi internet sitesinde, blogda, Facebook profillerinizde, Twitter’da paylaşırsanız, bizi mutlu edersiniz.

5. NOT: Biz, Hayal Bilgisi’ne yazı seçerken isimlere değil, eserlere bakıyoruz. Bu nedenle, hiç tanımadığımız birçok kişinin eserleri var yeni sayımızda da.

6. NOT: Dosyasını göndermiş olmasına rağmen, bizim yazısını unuttuğumuz ya da fark etmediğimiz kişiler olacaktır mutlaka. Zira gerçekten çok fazla yazı ulaştı bize ve hem sosyal medyadan hem e-mailden gelen yazılar olduğu için fark etmemiş olabiliriz. Bu nedenle, bilmeden, farkında olmadan üzdüğümüz kişiler, samimiyetimize inanarak bizi affetsin lütfen.

11. SAYIDA YER ALAN DOSTLARIMIZ:

Sedat İpek, Piraye Mavi Ran (Mavi Tuğba Ateş), Mehmet TürkmenCihat Şit, Beyza Nur Hilal Dindar, Ferda Balkaya Çetin, S İclal Tiryakiİlknur KaranfilYunus Ünsal,Leyla Arsal, Hakan Şahin, Pınar DoğuTuba Küçük, Arif Onur Solak, Yaşar Bedri,Yusuf Bal, Nurten Çakır, Murat GilHasan BozdaşEşref YenerEmre G. Kanmaz, (Kitap Tanıtımını Yaptığımız Yazarlar: Semrin Şahin / Mehtap Altan / Yusuf Bal),Gülnaz Eliaçık, Semrin Şahin, Mavi Esra PakAbdulkadir ÜstündağŞahin Sevim,Cengizhan GençEmrah AdaklıFatma ErkulMeltem DağcıAhmet Can Altıok,İbrahim Sarp BaysuNevin Akbulut, Melda Vera (Vera Nur?), Gül Esen KılıçAyşe Ceylan Kebeli, Suzan Gündoğdu, Beyza AlioğluAkın AkarKamuran BaşdemirÖzlem AydınSefa Tokat, Ayşe Ünsal, Cihat Albayrak — Adige Batur

Fakirane

Fakirane

Fakirane... Herkes için değil, meraklısına
Fakirane

Latest posts by Fakirane (see all)

Tagged with:

About author

Fakirane

Fakirane... Herkes için değil, meraklısına

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Arşiv