Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan – İHH

Kardeşçe Paylaşalım Vakit Ramazan – İHH

Her Ramazan olduğu gibi bu Ramazan’da da İHH iyilik kervanı dünyanın farklı yerlerinde zulüm gören, mağdur olan, dara düşen Müslümanlara ulaşacak. Zekatlarınızı, fıtır sadakalarınızı, kumanyalarınızı bu iyilik kervanına katabilirsiniz. “Bu çorbada bizim de tuzumuz olsun” derseniz Ramazan boyunca şu yöntemlerle katkıda bulunabilirsiniz:


Zekât ve sadakalarınızı ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz

Türkiyeli yardımseverlerin zekât, sadaka, fitre ve bağışlarını savaş, işgal ve doğal afet bölgelerindeki ihtiyaç sahiplerine uzak yakın demeden birebir elden ulaştırıyoruz. Siz de zekât ve sadakalarınızı İHH aracılığı ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırabilirsiniz.

 

Kumanya bağışlayabilirsiniz

Bu yıl yurtiçinde 79 il ve ilçede, yurtdışında 96 ülke ve bölgede kumanya dağıtımları gerçekleştireceğiz. Kumanyalarınızı bizimle muhtaçlara ulaştırabilirsiniz.

Kumanya paketi içeriği: Buğday unu, çay, zeytin, sıvı yağ, salça, tuz, reçel, toz şeker, kırmızı ve yeşil mercimek, nohut, bulgur, pirinç, makarna çeşitleri ve helva. Bir kumanya paketi 80 TL’dir.

 

 


Gezici aşevimizde iftar verebilirsiniz

Türkiye’de 25 ilde gezici aşevi ile iftar programları gerçekleştirirken 79 il ve ilçe merkezinde kumanya dağıtımları yapacağız. Siz de gezici aşevimizle düzenleyeceğimiz bir iftarın tamamını üstlenebilir ya da bir veya birden fazla kişinin iftar bedelini karşılayabilirsiniz. Aşevimizle 1.000 kişilik bir iftar programı 7.500 TL, bir kişinin iftar bedeli 7,5 TL’dir.

 


Yetimleri maddi olarak destekleyebilir veya bayramlık hediye edebilirsiniz

Bir çocuğun bayramlık giysi bedeli 80 TL’dir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da Türkiye’de ve dünyada yetimlere ve ailelerine destek olunacak, yetim iftarları düzenlenecek, yetimlere eğitim ve kırtasiye yardımları yapılacak, bayramlık giysiler hediye edilecek, ihtiyaç tespit edilen durumlarda yetimler için nakdi yardımlarda bulunulacaktır. Siz de dilediğiniz sayıda yetime bayramlık hediye edebilirsiniz.Çocukları özel paketlerle sevindirebilirsiniz

Bir “Ramazan Çocuk Paketi30 TL’dir. Kitap, şeker, çikolata, bisküvi, diş macunu, havlu, sabun ve benzeri 18 üründen oluşan “Ramazan Çocuk Paketi”yle yüzlerce çocuğun yüzünü güldürebilirsiniz.

 

 

Gıda bankacılığı ile vergi muafiyetinden yararlanabilirsiniz

Kurum ve işletmeler gıda bankacılığı kapsamında vakfımıza bağış yapabilir ve yaptıkları bu yardımları gider olarak vergiden düşebilirler. Kurum ve işletmelerin gıda, temizlik, giyecek ve yakacak maddesi yardımları gıda bankacılığı kapsamında değerlendirilebilir. Yapacağınız yardımların bu kapsamda değerlendirilebilmesi için bağışların faturalandırılması, sevk irsaliyesi ve faturanın İHH adına düzenlenmesi gerekir. Gıda bankacılığı hakkında detaylı bilgi için da bankacılığı sayfamızı ziyaret edebilir veya 0 212 631 21 21telefon numarasını arayabilirsiniz.

 

Fakirane

Fakirane

Fakirane... Herkes için değil, meraklısına
Fakirane

Latest posts by Fakirane (see all)

Tagged with:

About author

Fakirane

Fakirane... Herkes için değil, meraklısına

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Arşiv